• Zápis do 1. ročníka ZŠ na šk.rok 2020/2021

nar. od 1.9.2013 do 31.8.2014

sa uskutoční

v dňoch od 15.04. – 30.04. 2020

elektronickou formou bez osobnej prítomnosti detí

ELEKTRONICKÚ PRIHLÁŠKU NÁJDETE NA NAŠEJ STRÁNKE - HORE V STREDE (pod názvom školy)

Overenie údajov poskytnutých zákonnými zástupcami (poskytnutia rodného listu dieťaťa) sa uskutoční do dvoch týždňov od skončenia mimoriadneho prerušenia školského vyučovania.

• Dištančné vzdelávanie v období karanténnych opatrení

• NOVÉ OPATRENIA:

1/ od 30. 3. 2020 sa prerušuje vyučovanie na všetkých školách až do odvolania

2/ zápis do 1. ročníka ZŠ bude od 15. 4. 2020 do 30. 4. 2020 - bez osobnej účasti dieťaťa a rodiča

V súvislosti s týmito novoprijatými opatreniami sa aj kolektív našej školy rozhodol postaviť zodpovedne a reagovať na potreby žiakov a ich rodičov počas tejto zložitej doby. Aktívne pracujeme na spojení s našimi žiakmi, aby sme aj my po vzore svedomitých školských zariadení dokázali poskytnúť žiakom náhradu denných návštev školy.

Do tej doby však majú možnosť všetci žiaci sledovať program ,,Školský klub", ktorý už od budúceho týždňa predĺži svoje vysielanie od 9:15 do 11:00 počas pracovných dní.

Milí žiaci a rodičia,

buďme zodpovední, buďme tolerantní, buďme zhovievaví, počúvajme jeden druhého viac ako kedykoľvek predtým. Situácia je náročná a my máme jedinečnú možnosť ukázať sebe a svojmu okoliu akí vieme byť užitoční. Dodržiavajme pokyny a nariadenia, ktoré sú nám uložené, zamerajme sa na prácu na sebe a na pomoc svojim blízkym. Takto nám rýchlejšie ubehne čas a my sa vrátime do bežného života skôr a navyše silnejší v každom smere.

ZŠ Markovce 31

• Karanténa

• Od pondelka 16.03.2020 do 29.03.2020 je nariadená CELOSLOVENSKÁ KARANTÉNA. Riadne vyučovanie sa začne podľa aktuálnych informácii 30. marca 2020. Termín Testovania 9 zatiaľ zostáva nezmenený. V prílohe uverejňujeme USMERNENIE ministerky školstva vedy a výskumu ku KORONAVÍRUSU

Nabádame rodičov žiakov aby dbali na zodpovedné karanténne opatrenia svojich rodín.

2020_03_usmernenie4_koronavirus.pd

Mgr. Eva Vaľovská

• Chrípkové prázdniny

• Z dôvodu vysokého výskytu respiračných chorôb je školské vyučovanie od 11. marca (streda) do 15. marca (nedeľa) prerušené.

Nástup do školy je 16. marca (pondelok).

Rodič je povinný zabrániť tomu, aby sa jeho dieťa stýkalo s chorými, v prípade potreby zabezpečiť mu primerané lekárske ošetrenie.