• Svetový deň vody – 22. marec

Je venovaný drahocennej tekutine, bez ktorej nie je možný život. Organizácia spojených národov v roku 1992 vyhlásila 22. marec za Svetový deň vody. Voda je neodmysliteľnou zložkou života na našej planéte. Bez vody nie je život.  V tento deň žiaci aj učitelia prišli oblečení v modrom. Každý žiak a učiteľ ráno dostal modrú kvapku z papiera na tričko ako symbol vody. Nosili ich celý deň-

Teoretická časť:

P.uč. Hreňová oboznámila žiakov – O význame vody pre život na Zemi a o používaní vody v každodennom život.

- O šetrení vody v každodennom  používaní.

Triedny učitelia: Zopakovali si Kolobeh vody v prírode.

Praktická časť:

P.uč. Hreňová oboznámila žiakov s najbežnejšími minerálnymi vodami zo Slovenska.

Každý žiak dostal pohár a s ním absolvoval ,,Cestu zdravej vody“

Ochutnávku minerálnych vôd.

Žiaci ŠT2/ 4. ročníka  prečítali ku každej minerálke jej pôvod a krátke zloženie.

MVDr. Ľuboslava Hreňová

• Marec mesiac kníh

• Sofia Matuchová zo 4.A triedy sa tento mesiac preslávila svojím neuveriteľným umeleckým talentom. Okrem toho, že je šikovná v škole, prekvapila nás aj svojou schopnosťou tvoriť nádherné leporelá. Sofia vytvorila úchvatné leporelo o troch prasiatkach, ktoré okrem krásnych obrázkov aj obsahovalo zaujímavý príbeh. Jej ilustrácie boli neuveriteľne detailné a farebné, čo dodalo celému dielu ešte viac života. Sofia nás svojou kreativitou a nadšením pre umenie naozaj ohromila a sme hrdí na to, že môžeme mať takého talentovaného žiaka na našej škole. Gratulujeme Sofie k jej úžasnému dielu a tešíme sa na ďalšie umelecké poklady, ktoré nám ešte predvedie.