• „Čítame pre radosť“

• Definicia triednej knižnice

Triedna knižnica predstavuje strategické miesto, ktoré je v triede neustále pre všetky deti a mladších žiakov. Jej zámerom je posilniť pozitívny vzťah ku knihám i čítaniu u detí, budovať čitateľské sebavedomie a zručnosti každého dieťaťa.

Dosahuje to prostredníctvom primeraného výberu kníh, ktorý je prispôsobený  individuálnym záujmom a aktuálnym schopnostiam i potrebám detí. Knihy sú vyberané, tak aby boli pre deti atraktívne, posilnili ich motiváciu hľadať v knihe zážitok a čitať dobrovoľne aj mimo vyučovacích hodín. Správny výber kníh do triednej knižnice je predpokladom k tomu, aby sa deti stali samostatnými čitateľmi. Knižný fond je preto vhodné priebežne obmieňať.

Taktiež ako ostatné školy aj naša ZŠ v Markovciach sa zapojila do sútaže, kde nám bol schvalený knižný fond vo vyške 500,- eur.

ŠT1 – 250,- eur.

ŠT2 -  250,- eur.

Zakúpili sme 59 kníh pre obidve triedy.

• KARNEVAL

Fašiangy sú súčasťou slovenskej tradície. Fašiangové obdobie sa začína od Troch kráľov a trvá až do Popolcovej stredy .Je to čas zábavy, veselia a hodovania. Po ňom nasleduje štyridsaťdňový pôst, ktorý trvá až do Veľkej noci. K zvykom a tradíciám tohto obdobia patrí karneval.

V našej škole sa deti  na jeho príprave aktívne podieľali spolu s p. učiteľkami. Táto zábavná akcia sa uskutočnila 2. februára v priestoroch našej školy. Na výbere masiek si deti dali záležať. Masky boli nápadité, netradičné, originálne. Nechýbali: piráti, princezné, ale i špióni, ninja, mikuláš , drakula, agenti,  rôzne zvieratká a rozprávkové postavy.  Deň začal tým, že  prvé dve hodiny sa deti učili v maskách. Pred zábavou mali deti možnosť sa odfotiť v cut-out board (Vystrihovanka na fotenie, šašo) ktorý zhotovila p.uč. Hreňová.  Hneď na to mali žiaci možnosť predviesť svoju masku na chodbe.  Nasledoval balónový tanec, všetci sa zabávali v rytme hudby a zábavného programu, ktorý koordinovali p.uč. Juliana Melegová z 2.A – 4.A spolu s asistentom  Milanom Bertom. Z karnevalu sme všetci odchádzali spokojní a plní zážitkov. Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli k usporiadaniu karnevalu.

V Markovciach 2.2.2024

PhDr. Juliana Melegová                                                                                                          Milan Berta, MBA